< maart 2023 >
|
WK ticket en zilver voor Lisa Kruger op SwimCup
Tijdens het grote jaarlijkse, internationale zwemevenement, de Eindhoven SwimCup, heeft de 14 jarige Lisa Kruger haar WK ticket veilig gesteld en beslag weten te leggen op een zilveren medaille op de 400 meter vrije slag.
Vorig jaar zwom zij tijdens deze zelfde wedstrijd nog 5.12,50. Nu liet zij 4.58,91 op de klok verschijnen na 400 meter. Voor de Harderwijkse begon deze week spannend, omdat zij op maandag, na twee jaar, weer op moest voor een internationale herkeuring.Gelukkig pakte dit voor de zwemster met een handicap (klasse S 10) goed uit.
Vanaf 1 april 2015 mag zij nu op internationaal niveau ook uitkomen op de 100 meter schoolslag (SB 9) en de 200 meter wisselslag (SM 10). Tijdens de Eindhoven SwimCup maakte Kruger hier gelijk dankbaar gebruik van, want op de 100 meter schoolslag wist zij, met minimale training op deze slag, slechts een halve seconde van het WK-limiet verwijderd te blijven en met een tijd van 1.22,74 een (vooralsnog) 2de tijd op de wereld ranglijst te noteren.
Ook wist zij, net als tijdens de SwimCup Amsterdam in december 2014, op de 100 meter rugslag ruim onder het WK-limiet te zwemmen( 1.12,39). De jonge 3 VWO scholiere van het CSE in Zwolle zwom afgelopen dagen 7 afstanden en wist zich op alle 7 afstanden te plaatsen voor de multiclasse finales(alle gehandicapten classen bij elkaar, op basis van IPC punten). Zij mocht 4 persoonlijke records noteren (100 vrij, 50 rug, 100 school en 200 wissel), 2 WK-limieten zwemmen(100 rug en 100 vrij), kreeg 1 diskwalificatie( in de finale 200 wisselslag), haalde 4 reguliere NJK-limieten (waarvan op de 50 meter rugslag de 5de plaats van Nederland tussen de zwemmers zonder beperking) en mocht 3 maal een wereld top-3 tijd noteren(100 rug, 100 school en 50 rug).
Komende week zal Bondscoach Mark Faber de officiële ploeg bekend maken voor het IPC Wereld Kampioenschap in Glasgow van 9 t/m 13 juli. Ter voorbereiding zal de 14 jarige eerst met haar ploeg in mei naar Mallorca afreizen voor een trainingsstage en half juni naar Portugal.
Meer informatie | Allesvan.nl Harderwijk en Hierden
« terug